XSPAW

Palniki gazowe

Kategorie

Palniki gazowe to urządzenia często stosowane w spawalnictwie, zarówno w prężnie działających zakładach, jak i warsztatach hobbystycznych majsterkowiczów. Umożliwiają one spalanie gazu z powietrzem, co pozwala otrzymać odpowiedni płomień. Istnieje wiele rodzajów palników gazowych przeznaczonych do cięcia metalu, które różnią się ze względu na swoją specyfikę oraz zastosowanie. Przed wyborem odpowiedniego zastanów się więc, do jakich zadań zamierzasz go wykorzystywać. Jeśli nie wiesz natomiast, który rodzaj urządzenia będzie w konkretnym przypadku najlepiej odgrywał swoją rolę, zgłoś się po pomoc do naszego sklepu. Co więcej, u nas zaopatrzysz się również w kompletny zestaw do cięcia gazowego lub też poszczególne elementy, jak np. dysze. Wysokiej jakości materiał, z którego wykonany został palnik do cięcia stali, pozytywnie wpływa na wytrzymałość urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Typy palników i ich zastosowanie

Zależnie od tego, jakich prac chcesz się podjąć, postaw na odpowiednie do tego narzędzia. Gdy zastanawiasz się nad wyborem zestawu do cięcia gazowego, dowiedz się więcej o tych urządzeniach, by dopasować ich właściwy rodzaj do swoich potrzeb.

Jeśli chodzi o oferowane przez nas palniki, wśród nich znaleźć możesz:

  • palniki gazowe do cięcia metalu – najczęściej znajdują zastosowanie w większych i mniejszych zakładach wykonujących różnego rodzaju prace na zlecenie, a do zachowania precyzji niezbędny jest określony kształt oraz temperatura płomienia;
  • palnik acetylenowy do cięcia – wyróżnia się licznymi możliwościami wykorzystania, głównie służy do spawania różnego rodzaju tworzyw, w tym stali, aluminium, elementów żeliwnych czy miedzi.
  • palniki do przenośnych kuchenek gazowych – są podłączane do małej butli gazowej i znajdują zastosowanie w warunkach turystycznych.

Kiedy wiesz już, że istnieje wiele wariantów tego typu urządzeń i znasz sposoby ich wykorzystania, możesz zaopatrzyć się w ten odpowiedni. W ofercie posiadamy zarówno pojedyncze sztuki, jak i zestawy, a także sprzedawane osobno elementy, jak choćby dysza do palnika gazowego.

W jakich branżach przyda się taki sprzęt?

Te urządzenia mają bardzo szerokie zastosowanie, zatem nic dziwnego, że cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Ze względu na możliwość wykonywania wielu prac stanowią podstawowe wyposażenie obiektów przemysłowych. Najczęściej palniki gazowe wykorzystuje się w różnego rodzaju instalacjach, służących choćby do podgrzewania powietrza, czy w suszarniach kruszyw. Oprócz tego są stosowane również w rzemiośle do spawania elementów. W ofercie posiadamy też przenośne palniki kuchenne, które znajdują zastosowanie w turystyce. Poszczególne urządzania mają różną specyfikę, więc każdy model nadaje się do nieco innych zadań. Do ogrzewania czy osuszania posłuży bowiem inny palnik niż ten, którego użyjesz np. podczas cięcia stali. Trudno mimo wszystko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że okazują się one niezbędne przy wielu różnorodnych pracach.

Lubisz hobbystycznie pomajsterkować w domu, prowadzisz własny warsztat rzemieślniczy, a może odpowiadasz za zaopatrzenie zakładu przemysłowego? Szukasz wysokiej jakości palników gazowych, np. do cięcia metalu? Poznaj całą naszą ofertę i wybierz odpowiedni dla siebie sprzęt. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Opinie

Co mówią nasi Klienci?

Iskierka86
Read More
"Polecam! Wzorowa obsługa sprzedającego, zakup szybko i sprawnie załatwiony, dzięki temu paczka została szybko dostarczona. "
Rysiek37
Read More
"Transakcja przebiegła pomyślnie towar zgodny z opisem polecam "
Pioneer-Kamilo
Read More
"Wszystko w najlepszym porządku towar zgodny z opisem obsługa profesjonalna "